Niški učenici položili prijemni za specijalno odeljenje, Ministarstvo ga prošle nedelje ukinulo

Južne vesti pre 3 sata  |  Ljubica Jocić
Niški učenici položili prijemni za specijalno odeljenje, Ministarstvo ga prošle nedelje ukinulo

Iako je početkom godine bilo najavljeno kao deo „ponude“ Prve niške gimnazije „Stevan Sremac“, Ministarstvo prosvete je dopunom konkursa za upis u srednju školu, donetom 19. juna, umesto odeljenja za učenike sa posebnim sposobnostima za geografiju i istoriju, opredelilo još jedno odeljenje prirodno-matematičkog smera.

Roditelji đaka koji su upisali ovo odeljenje pitaju zašto to ranije nije javljeno jer su se deca spremala, a iz škole kažu da je informacija zvanično objavljena u dopuni konkursa i dostupna je na portalu „Moja srednja škola“. Na sajtu PNG „Stevan Sremac“ 24. februara ove godine objavljeno je da ova gimnazija upisuje 8 odeljenja, među kojima je i ono za učenike sa posebnim sposobnostima za geografiju i istoriju. Predviđeno je tada da to odeljenje ima 20 učenika.

Pročitajte još

Ključne reči

Regioni, najnovije vesti »