Niški učenici položili prijemni za specijalno odeljenje, Ministarstvo ga prošle nedelje ukinulo
Južne vesti pre 3 sata | Ljubica Jocić

Iako je početkom godine bilo najavljeno kao deo „ponude“ Prve niške gimnazije „Stevan Sremac“, Ministarstvo prosvete je dopunom konkursa za upis u srednju školu, donetom 19. juna, umesto odeljenja za učenike sa posebnim sposobnostima za geografiju i istoriju, opredelilo još jedno odeljenje prirodno-matematičkog smera.
Roditelji đaka koji su upisali ovo odeljenje pitaju zašto to ranije nije javljeno jer su se deca spremala, a iz škole kažu da je informacija zvanično objavljena u dopuni konkursa i dostupna je na portalu „Moja srednja škola“. Na sajtu PNG „Stevan Sremac“ 24. februara ove godine objavljeno je da ova gimnazija upisuje 8 odeljenja, među kojima je i ono za učenike sa posebnim sposobnostima za geografiju i istoriju. Predviđeno je tada da to odeljenje ima 20 učenika.












