Emisije sumpor-dioksida iz termoelektrana i dalje 6,6 puta veće od dozvoljenog

Nova ekonomija pre 6 sati
Emisije sumpor-dioksida iz termoelektrana i dalje 6,6 puta veće od dozvoljenog

Osam godina je prošlo od kada su novi standardi zaštite vazduha stupili na snagu na Zapadnom Balkanu, u skladu s Ugovorom o osnivanju Energetske zajednice.

Međutim, u 2025. godini emisije sumpor-dioksida iz termoelektrana na ugalj obuhvaćenih Nacionalnim planovima za smanjenje emisija (NERP) Bosne i Hercegovine, Kosova, Severne Makedonije i Srbije su i dalje bile ukupno 6,6 puta veće od dozvoljenog. Termoelektrane na ugalj obuhvaćene NERP-om u BiH bile su najveći emiteri SO2 u regionu, sa 196.940 tona ili 12,7 puta više od dozvoljenog. Srbija je sledila sa 177.756 tona, ili emisijama 5,1 puta većih od dozvoljenih. Ovo

Povezane vesti »

Ključne reči

Društvo, najnovije vesti »