Nemačka odgovorila Trampu: „Ne možete stići do Meseca bez nas“
Benchmark pre 2 sata | Ivan Mančić

Rastuće političke tenzije između Sjedinjenih Američkih Država i Evrope sve više se prelivaju i na svemirski sektor, oblast koja je decenijama predstavljala primer uspešne međunarodne saradnje.
Nemačka je ovih dana uputila neuobičajeno direktnu poruku administraciji američkog predsednika Donalda Trampa, poručivši da SAD neće moći da ostvare svoje ambicije na Mesecu bez evropskih partnera. Izjava dolazi u trenutku kada Vašington razmatra promene u finansiranju i organizaciji svemirskih programa, uključujući moguće smanjenje međunarodne saradnje u okviru misija programa Artemis. Poruku je uputila nemačka ministarka za istraživanje, tehnologiju i svemir












