SRAMNO! Memić tretira Republiku Srpsku kao državu i održava “bilateralne odnose”
Sandžak press pre 1 dan

Ministar turizma i omladine Srbije Husein Memić ponovo je izazvao pažnju javnosti, ovog puta zbog objave u kojoj Republiku Srpsku praktično tretira kao zasebnu državu.
Nakon sastanka sa ministrom trgovine i turizma RS-a, Memić je poručio da su izrazili zadovoljstvo „dosadašnjom bilateralnom saradnjom“ i potvrdili spremnost za dalje jačanje „strateškog partnerstva“. Međutim, Republika Srpska nije država. Ona je entitet u sastavu Bosne i Hercegovine. Uprkos tome, Memić u svojoj objavi nigdje ne spominje Bosnu i Hercegovinu, niti naglašava da je riječ o entitetu, već koristi terminologiju koja se uobičajeno koristi za odnose između












