Srbi u bankama drže više od 15 milijardi evra: Ekonomisti upozorili - ako novac čuvate ovde, gubite sve
Mondo pre 3 sata | Marina Letić

Građani Srbije danas u bankama drže više od 15 milijardi evra štednje, dok se značajan deo novca i dalje čuva van finansijskog sistema.
Istovremeno, rast cena nekretnina, inflacija i neizvesnost na tržištu sve češće otvaraju pitanje kako sačuvati i uvećati ušteđevinu. Dok jedni i dalje veruju isključivo u beton i ciglu, ekonomisti upozoravaju da ne postoji univerzalno rešenje i da je ključ uspešnog ulaganja u razumevanju rizika, diverzifikaciji i finansijskoj pismenosti. U Srbiji se o investiranju i dalje govori sa dozom rezerve, iako je njegova suština, kako objašnjava urednik "Kamatice" Dušan






