HUP potpisao memorandum o zapošljavanju radnika iz Uzbekistana
SEEbiz pre 4 sati

ZAGREB - Udruga poslodavaca graditeljstva Hrvatske udruge poslodavaca (HUP) potpisala je Memorandum o razumijevanju s Konfederacijom poslodavaca Uzbekistana kojim se uspostavlja strateški okvir dugoročne suradnje i razvoja održivog zapošljavanja radnika iz Uzbekistana, priopćio je u petak HUP.
Cilj tog memoranduma, navodi se u priopćenju, jest odgovoriti na potrebe hrvatskog gospodarstva za kvalificiranom radnom snagom, uz istodobno osiguravanje zaštite prava i dostojanstva uzbekistanskih radnika. Taj sporazum, istaknuli su, stavlja poseban naglasak na olakšavanje zapošljavanja kvalificiranih radnika iz Uzbekistana u Hrvatskoj, te razvoj programa strukovnog obrazovanja usklađenih s europskim građevinskim standardima. Naglašeno je da radnici iz












