Vrhovni sud SAD doneo odluku koja će dodatno uništiti kubanske finansije: Ove odštete su ogromne!

Telegraf pre 1 sat  |  Telegraf.rs
Vrhovni sud SAD doneo odluku koja će dodatno uništiti kubanske finansije: Ove odštete su ogromne!

Vrhovni sud SAD u utorak je presudio da kompanija ExxonMobil može da tuži kubanske državne kompanije pred američkim sudovima zbog imovine na ostrvu koja je zaplenjena nakon što je Fidel Kastro došao na vlast.

Odluka, doneta sa 6 glasova prema 3, druga je u poslednja dva meseca u korist američkih vlasnika kubanske imovine koju je komunistička vlada konfiskovala pre više od 65 godina, javlja AP. Ishod ova dva slučaja mogao bi da bude dodatni alat administraciji predsednika SAD Donalda Trampa za vršenje pritiska na Kubu, koja se već suočava sa posledicama američkog naftnog embarga. Sporno pitanje bilo je da li zakon iz 1996. godine poznat kao Helms-Bartonov zakon uklanja

Pročitajte još

Ključne reči

Najnovije vesti »