Užasno nasilje u Hrvatskoj: Četrnaestogodišnjaci pušteni na slobodu nakon što su skoro ubili čoveka
Večernje novosti pre 22 sata

TUŽILAŠTVO u Zagrebu uložilo je žalbu na odluku sudije za maloletnike o puštanju na slobodu sedmorice maloletnika koji su početkom ovog meseca na školskom igralištu brutalno pretukli jednog muškarca.
Foto: Jutjub printskrin/MUP HR Petorica mladića se sumnjiče za pokušaj ubistva, a dvojica za blaža krivična dela. Uprkos brutalnosti napada, sud je zaključio da im nije potrebno odrediti pritvor, već samo mere opreza, obavezno javljanje policiji i pojačan nadzor Centra za socijalni rad. Tužilaštvo smatra da postoji opasnost da će maloletnici ponoviti krivično delo.






