Voda iz javnih česmi u Subotici ispravna je za piće: Ukoliko česma radi i voda teče, bezbedna je
Dnevnik pre 5 sati

Javno-komunalno preduzeće „Vodovod i kanalizacija“ održava 31 javnu česmu na teritoriji Subotice, dok kvalitet vode redovno kontroliše Zavod za javno zdravlje.
Kako navode iz ovog preduzeća, građani mogu biti sigurni da je voda ispravna za piće ukoliko česma radi i voda teče. Prema rečima izvršnog direktora za proizvodnju Čabe Šante, kvalitet vode se kontroliše najmanje jednom mesečno. Ukoliko analiza pokaže da voda nije zdravstveno ispravna, česma se odmah zatvara, dezinfikuje i vraća u funkciju tek nakon dobijanja zadovoljavajućih rezultata. Iz „Vodovoda“ ističu da veliki problem predstavlja vandalizam, zbog čega












