Evo šta se dogodi telu kada 30 dana ne jedete posle 18 sati
B92 pre 8 sati

Pravilo da se ne jede posle 18 sati godinama važi za jedan od najpopularnijih saveta za mršavljenje, ali njegove prednosti mogu biti mnogo šire od samog gubitka kilograma.
Pravilo "bez jela nakon 18 sati" jedno je od najpoznatijih i najdugovečnijih saveta za mršavljenje. Mnogi ga se pridržavaju u nadi da će se kilogrami istopiti ako jednostavno preskoče večernje obroke. Ali, šta se zaista događa u telu kada se odlučite na takav režim? Ova praksa, poznata kao vremenski ograničeno jedenje (engl. time-restricted eating ili TRE), oblik je povremenog posta koji može imati značajne efekte ne samo na telesnu težinu, već i na hormone,





