Rubio: Iran neće moći da naplaćuje prolaz kroz Ormuski moreuz
Kurir pre 3 sata | Rojters

Američki državni sekretar Marko Rubio izjavio je danas da Iran neće moći da naplaćuje prolaz kroz Ormuski moreuz u okviru bilo kakvog konačnog sporazuma sa Sjedinjenim Američkim Državama.
On je ocenio da bi takav aranžman bio suprotan međunarodnom pravu, prenosi Rojters. Rubio je to izjavio po dolasku u Abu Dabi, prvu stanicu svoje turneje po zemljama Persijskog zaliva koje su bile pogođene iranskim odgovorom na američke i izraelske napade. On bi sutra trebalo da se sastane sa liderima Ujedinjenih Arapskih Emirata, nakon čega će otputovati u Kuvajt, a potom u Bahrein na sastanak Saveta za saradnju arapskih zemalja Persijskog zaliva, u nastojanju da







