Rubio: Iran neće moći da naplaćuje prolaz kroz Ormuski moreuz

Insajder pre 11 sati  |  Tanjug
Rubio: Iran neće moći da naplaćuje prolaz kroz Ormuski moreuz

Američki državni sekretar Marko Rubio izjavio je danas da Iran neće moći da naplaćuje prolaz kroz Ormuski moreuz u okviru bilo kakvog konačnog sporazuma sa Sjedinjenim Američkim Državama.

Marko Rubio Foto: Tanjug/ Eric Lee/ Pool Photo via AP On je ocenio da bi takav aranžman bio suprotan međunarodnom pravu, prenosi Rojters. Rubio je to izjavio po dolasku u Abu Dabi, prvu stanicu svoje turneje po zemljama Persijskog Zaliva koje su bile pogođene iranskim odgovorom na američke i izraelske napade. On bi sutra trebalo da se sastane sa liderima Ujedinjenih Arapskih Emirata, nakon čega će otputovati u Kuvajt, a potom u Bahrein na sastanak Saveta za

Povezane vesti »

Ključne reči

Svet, najnovije vesti »