Meloni: "Ne želim da se svađam sa Trampom"

B92 pre 11 sati
Meloni: "Ne želim da se svađam sa Trampom"

Bilateralna saradnja sa Sjedinjenim Američkim Državama mora da se vrati u normalu nakon spora sa američkim predsednikom Donaldom Trampom, izjavila je danas premijerka Italije Đorđa Meloni.

"Ne nameravam da nastavljam da podgrevam ovu konfrontaciju", rekla je Meloni na događaju koji je organizovao list "Verita", prenosi Ansa. Ona je rekla da bilateralna saradnja između Italije i SAD mora da se vrati u normalu. "To sam juče rekla i na sednici vlade, imajući u vidu predstojeće sastanke", navela je italijanska premijerka. Meloni je rekla da ne vidi rizik od negativnih posledica po odnose Italije i SAD i ocenila da su odnosi dve zemlje dobri. "Oni neće

Povezane vesti »

Ključne reči

Svet, najnovije vesti »