MOL kažnjen

B92 pre 2 sata
MOL kažnjen

Mađarska centralna banka objavila je da je izrekla novčanu kaznu energetskoj grupi MOL zbog propusta u informisanju tržišta o oštećenju naftovoda Družba i obustavi isporuka krajem januara.

"MOL mora da plati kaznu u iznosu od 43 miliona forinti (122 hiljade evra) jer je prekršio obavezu koja nalaže objavu informacije o vanrednoj situaciji, stoji u saopštenju centralne banke. Informacija je trebalo da bude objavljena najkasnije do 12. februara, a kompanija ju je objavila 16. februara, tek nakon medijskih napisa i vladinih saopštenja o ozbiljnoj situaciji koja bi mogla da utiče i na mađarsku energetsku politiku, dodaje se u saopštenju. Mađarska

Povezane vesti »

Ključne reči

Ekonomija, najnovije vesti »