Magyar odustao od širenja Višegradske skupine

SEEbiz pre 9 sati
Magyar odustao od širenja Višegradske skupine

BUDIMPEŠTA - Mađarski premijer Peter Magyar izjavio je u utorak da Višegradska četvorka zasad ne planira primiti nove stalne članice, iako bi u okviru formata V4-plus povremeno mogla pozivati goste, uključujući i one izvan EU, kako bi raspravljali o raznim temama., prenijela je mađarska agencija MTI.

Višegradsku skupinu osnovale su 1991. godine Mađarska, Poljska, Češka i Slovačka s ciljem promicanja zajedničkih gospodarskih interesa, poticanja slobodne trgovine, razvoja prometne infrastrukture i suradnje na energetskom planu. Magyar je početkom lipnja najavio da će na sastanku predložiti pozivanje Hrvatske, Austrije, Njemačke, Slovenije i Rumunjske u članstvo. Mađarski premijer kazao je u utorak i da zemlje V4 nastavljaju podržavati europsku integraciju

Pročitajte još

Ključne reči

Svet, najnovije vesti »