Retro Rumunske bolnice imaju lek za borbu protiv sve češćih sajber napada

Telegraf pre 10 sati  |  Telegraf.rs
Retro Rumunske bolnice imaju lek za borbu protiv sve češćih sajber napada

Pozivi iz bolnica stizali su jedan za drugim, bez prestanka.

Kriminalci su zaražavali računarske mreže u masovnom hakerskom napadu koji je ugrožavao bezbrojne živote pacijenata. U Nacionalnom centru za sajber bezbednost Rumunije (DNSC) u Bukureštu bespomoćno su posmatrali kako se hakeri šire zemljom preko popularnog medicinskog softvera. Šef sajber bezbednosti Dan Cimpean morao je da donese tešku odluku, ali to je bila jedina opcija koju su imali. Naredba je poslata u više od 100 bolnica - Odmah se isključite sa interneta!

Pročitajte još

Ključne reči

Najnovije vesti »