SAD uvele nove sankcije kompanijama Kube ključnim za privredu koja več propada
Radio sto plus pre 4 sati

Američki državni sekretar Marko Rubio rekao je da sankcije ciljaju pet kubanskih entiteta, uključujući tri povezana sa Grupo de Administración Empresarial S.A., poslovnim konglomeratom kojim upravljaju Kubanske revolucionarne oružane snage.
Poznatiji kao GAESA, veruje se da taj konglometar kontroliše skoro 40% bruto domaćeg proizvoda Kube. Početkom 2024. godine, imao je 14,5 milijardi dolara likvidnih rezervi. “Situacija na Kubi se pogoršava dok korumpirani, brutalni i antiamerički komunistički režim na ostrvu nastavlja da daje prioritet sopstvenoj potpunoj kontroli nad slobodom, mogućnostima i osnovnim blagostanjem kubanskog naroda”, napisao je Rubio na X. Rubio, sin kubanskih doseljenika, optužio









