Srbija druga u regionu po količini zagađenja koje ispuštaju termoelektrane
Radio 021 pre 1 sat | FoNet

Emisije zagađenja u Srbiji, BiH, Kosovu i Severnoj Makedoniji, osam godina pošto su standardi kontrole zagađenja stupili na snagu prema Ugovoru o energetskoj zajednici, bile su 6,6 puta veće od dozvoljenog. Dodaj 021.rs kao glavni izvor na Google-u
To je navedeno u izveštaju Bankwatcha, preneo je Radio slobodna Evropa. Izveštaj pod naslovom "Usklađuj se ili zatvori" odnosi se na propuste sprovođenja zakona o emisijama sumpor-dioksida (SO2) iz zastarelih termoelektrana na ugalj na Zapadnom Balkanu, koji su 2025. godine premašili zakonska ograničenja. Elektrane na ugalj u Bosni i Hercegovini bile su najveći emiteri SO2, sa 196.940 tona, što je 12,7 puta više od ograničenja, a prati ih Srbija sa 177.756 tona,











