Duguje više od 100.000 € banci, a ima 20.000 € u šteku - žena pokrenula raspravu na mrežama

Kamatica pre 2 sata  |  Kamatica
Duguje više od 100.000 € banci, a ima 20.000 € u šteku - žena pokrenula raspravu na mrežama

U potrazi za korisnim savetom, jedna korisnica Redita upitala je korisnike te društvene mreže da li bi bilo pametno da uplati veću količinu novca odmah, kako bi smanjila kamatu. "Živim sa suprugom u stanu, kupljenom na kredit pre dve godine.

Količina koju dugujem je 108.000 evra, na 30 godina. Mesečna rata mi je 500 evra. Zanima me vaše mišljenje da li je pametnije uplatiti 20.000 evra da bi smanjili iznos kredita ili preskociti ovo kao opciju? Iz mog razumevanja, rata bi mi ostala ista, period otplate isto, smanjila bi se samo kamata", upitala je korisnica Redita, i navela da su ukupni mesečni prihodi u njenom domu 4.000 evra, dok je procenjena vrednost stana 190.000 evra. Investicija kao mogućnost

Pročitajte još

Ključne reči

Ekonomija, najnovije vesti »