Crnogorci imaju novog Amerikanca
Sputnik pre 5 sati

Košarkaška reprezentacija Crne Gore početkom jula nastavlja kvalifikacije za Svetsko prvenstvo, a uprkos brojnim kadrovskim problemima, nacionalni tim dobio je značajno pojačanje – američki plejmejker Jogi Ferel i zvanično je postao crnogorski državljanin i debitovaće u dresu sa državnim grbom.
Pre Ferela dres Crne Gore nosili su Čarli Grin, Omar Kuk, Tejlor Ročesti, Tajris Rajs, Derek Nidam, Džavonte Grin, Džon Radebo, Džastin Kobs i Kendrik Peri. Selekciju Zvezdana Mitrovića očekuju dueli protiv Portugalije 2. jula u gostima i Rumunije tri dana kasnije u Baru, a upravo će nekadašnji NBA košarkaš biti jedno od najzvučnijih imena u podmlađenom sastavu Crne Gore. Ferel, koji je prethodne četiri godine proveo u Crnoj Gori, nije krio oduševljenje što će












