Mađarska centralna banka kaznila MOL zbog Družbe
Biznis.rs pre 2 sata | Redakcija Biznis.rs

Kompanija mora da plati kaznu od 122.000 evra
Mađarska centralna banka objavila je u utorak da je kaznila MOL grupu zbog toga što nije obavestila tržište o oštećenju cevovoda Družba i obustavi isporuke krajem januara. MOL mora da plati kaznu od 43 miliona forinti (122.000 evra) zbog kršenja obaveze objavljivanja informacija o vanrednoj situaciji, navodi se u saopštenju centralne banke Mađarske, piše N1 Zagreb. Informacije je trebalo da budu objavljene najkasnije do 12. februara, a kompanija ih je objavila 16.












