„Zvučni top“ po drugi put u Srbiji
Dojče vele pre 2 sata

Prvi put je vlast optužena da je zvučnim topom udarila na građane. Ovih dana se tema vraća – samo što sada vlast preti svima koji su „fabrikovali laž“ o zvučnom topu. Sagovornici DW govore o političkoj igri.
Huk i stampedo hiljada ljudi u beogradskoj Ulici Kralja Milana od 15. marta prošle godine za sada imaju čudnovat bilans – mnogo priče i nula osumnjičenih. Niti je neko bio pod istragom zbog navodne upotrebe zvučnog topa protiv građana, niti je – mada za to još ima vremena – neko osumnjičen ovih dana kada beogradsko Više javno tužilaštvo (VJT) na sav glas govori da je „afera zvučni top“ fabrikovana u velikoj zaveri da se sruši ustavni poredak. Ali, već ima odvedenih












