Da li neko iz vaše porodice živi u Americi? Podelite priču sa Telegrafom povodom 250 godina nezavisnosti SAD
Telegraf pre 2 sata | Telegraf.rs

Sjedinjene Američke Države ove godine slave 250 godina od proglašenja nezavisnosti, i širom sveta, pa i u Srbiji, 4. jul 2026. biće specijalno obeležen.
Ono što javnost u Srbiji možda i nedovoljno zna, je činjenica da su mnogi Srbi zajedno sa ostalim narodima gradili ono što danas jeste najmoćnija i ekonomski najjača država na svetu. Svi znamo, naravno, za Teslu, Pupina i ostale velikane, priča se danas i o Jokiću i ostalim sportistima, ali možda su nedovoljno poznate uloge ostalih Srba koji već dva i po veka grade SAD. Povodom obeležavanja 250 godina od proglašenja nezavisnosti Sjedinjenih Američkih Država,











