Naređena evakuacija stanovništva oko deponije Uborak: Vatra ponovo buknula, požar je podmetnut?

Telegraf pre 4 sati  |  Telegraf.rs
Naređena evakuacija stanovništva oko deponije Uborak: Vatra ponovo buknula, požar je podmetnut?

Jutros je na deponiji Uborak u Mostaru ponovo aktiviran požar, ali ovaj put opasnost se približila kućama Kako je rekao gradonačelnik Mostara Mario Kordić, naređena je evakuacija stanovništva.

On je takođe rekao kako je požar podmetnut i da su zapaljene gume. "Ovde ima i elemenata terorizma jer je proglašena vanredna situacija, a neko je podmetnuo požar", rekao je Kordić, a prenosi Avaz. Pozvao je građane da "ne nasedaju na političke manipulacije" i da se "ujedine kako bi identifikovali počinioce". "Očito se negde neko šetao i gledao gde će napraviti sledeći problem", oštro je poručio. Evakuisano stanovništvo će biti smešteno u prihvatni centar

Povezane vesti »

Ključne reči

Balkan, najnovije vesti »