Amerika kreće u nuklearnu ofanzivu - za 10 novih reaktora obezbeđeno 17,5 milijardi dolara

Kamatica pre 3 sata  |  Kamatica
Amerika kreće u nuklearnu ofanzivu - za 10 novih reaktora obezbeđeno 17,5 milijardi dolara

Američko Ministarstvo energetike navelo je da je cilj ove inicijative da odgovori na nagli rast potražnje za električnom energijom, pre svega zbog širenja velikih data centara i razvoja veštačke inteligencije.

Ministar energetike Kris Rajt izjavio je da među investitorima i energetskim kompanijama vlada veliko interesovanje za projekat, kao i da bi izgradnja novih reaktora mogla da počne do 2030. godine, dok bi postrojenja mogla da budu puštena u rad sredinom tridesetih godina ovog veka. - Administracija očekuje da će serijska izgradnja na više lokacija dodatno ojačati lance snabdevanja i građevinsku ekspertizu, kao i da bi vreme izgradnje i ukupni troškovi mogli biti

Dolar »

Ključne reči

Ekonomija, najnovije vesti »