Državni sekretar SAD Rubio započeo turneju po zemljama Persijskog zaliva

Pravo u centar pre 6 sati  |  Maria Popović
Državni sekretar SAD Rubio započeo turneju po zemljama Persijskog zaliva

Rubio će razgovarati sa američkim saveznicima koji smatraju da su ustupci predviđeni prošlonedeljnim memorandumom o razumevanju SAD i Irana previše izdašni.

Jedna od tema razgovora moglo bi biti i osnivanje investicionog fonda od 300 milijardi dolara predviđenog memorandumom. Rubio, koji je kasno sinoć stigao u Abu Dabi, preduzima svoju prvu diplomatsku misiju na visokom nivou u vezi sa memorandumom. Među zemljama koje Rubio posećuje su Ujedinjeni Arapski Emirati i Kuvajt. U obe zemlje nalaze se strateški važne američke vojne baze, koje su se našle na meti Teherana tokom rata. Rubio je potvrdio da će sa saveznicima

Povezane vesti »

Ključne reči

Svet, najnovije vesti »