Masoni iz celog sveta poslali poruke mira iz Beograda
Južne vesti pre 4 sati

BBC Veliki majstori različitih loža u Beogradu Muškarci u crnim odelima, sa keceljama, belim rukavicama i lentama, uz simbole šestara i trouglova, neizbežno svevideće oko, okupili su se sredinom juna na Međunarodnoj masonskoj mirovnoj konferenciji u Beogradu.
Na poziv Regularne Velike lože Srbije (RVLS), kao domaćina, organizovan je skup slobodnih zidara sa pet kontinenata povodom 100. godišnjice mirovnog skupa 1926., kada su se ovde prvi put posle Velikog rata zagrlili nemački i francuski mason. Zbog diskrecije, masoni su često na udaru kritika da je njihova moć pod velom tajne. Kroz istoriju, okupljali su neke od najvećih umova, zbog čega ih opisuju kao kontroverzne vlastodršce iz senke. Tokom skupa, potpisana je i










