Tripić: Vlast godinama obesmišljava politički život u Srbiji pomoću medijskog inženjeringa

Radio sto plus pre 6 sati
Tripić: Vlast godinama obesmišljava politički život u Srbiji pomoću medijskog inženjeringa

Tripić je u objavi na društvenoj mreži Iks napisala da se strategija vlasti ne oslanja na klasičnu diktaturu, već na metode hibridnog režima, a da je krajnji cilj kreiranje apatije kod opozicionih birača, dok vlast sopstveno biračko telo održava u stanju permanentne mobilizacije.

Po njenim rečima, jedna od metoda je plasiranje narativa o “bivšem režimu” i kolektivnoj krivici koju vlast koristi neprekidno duže od 10 godina. “Svi politički protivnici, bez obzira na njihovu trenutnu ideologiju ili činjenicu da neki od njih 2012. godine nisu ni bili politički aktivni, podvode se pod zajednički imenitelj ‘žuti lopovi’, ‘bivši režim’ ili ‘oni koji su uništili i opljačkali Srbiju’. Cilj je da se kreira istorijski narativ po kome je bavljenje

Povezane vesti »

Društvo, najnovije vesti »