Panel diskusija o beogradskom akvarijumu: Da li je Ušće pravo mesto za to?
Vreme pre 11 sati

Budući akvarijum na Ušću bi trebalo da bude delimično ukopan u teren da se ne bi narušio prirodni izgled parka. Na vrhu akvarijuma nalaziće se krovna bašta
Direktor Centra za lokalnu samoupravu Nikola Jovanović ocenio je da građani Beograda žele na Ušću otvoreni park, u kojem su sadržaji površinski, bez kopanja i betona te da investitor koji će graditi Državni akvarijum treba da izmeni projekat. Jovanović je tokom panel diskusije „Akvarijum na Ušću: Između edukacije i urbanizacije“ ocenio da je Beogradu potreban akvarijum, ali da park Ušće nije najbolje mesto za to. „Predlagao sam da se akvarijum izgradi u Bloku 44









