Gradonačelnik Vranja tvrdi da gašenja IT odeljenja u Gimnaziji neće biti
Južne vesti pre 2 sata | Ljubica Jocić

Nakon odluke o gašenju IT odeljenja u Gimnaziji „Bora Stanković“ u Vranju i apela udruženja mladih Naš svet, naša pravila i Tim za razvoj i integracije, gradonačelnik ovog grada Slobodan Milenković je razgovarao sa roditeljima dece koja su položila prijemne ispite za ovo odeljenje i obećao je da neće biti gašenja.
Najava gašenja IT odeljenja u vranjskoj gimnaziji zabrinula je mnoge, a bila i povod reakcije prvog čoveka ovog grada. Saznavši za ovu mogućnost, najavljenu bez ikakvih konsultacija sa lokalnom samoupravom, već juče sam uputio dopis ministarstvu prosvete i ministru prof dr. Dejanu Vuku Stankoviću, u kome sam naveo da bi to bilo u suprotnosti sa opštim interesom grada i ogromnim interesovanjem koje vlada među budućim učenicima Gimnazije. Ono što mogu da potvrdim









