U EU je sve više ljudi koji žive sami

Danas pre 9 sati  |  Beta
U EU je sve više ljudi koji žive sami

U Evropskoj uniji je postotak ljudi koji su živeli u jednočlanim domaćinstvima prošle godine iznosio 16,5 odsto, a srazmerno najveći broj ljudi koji žive sami bio je u skandinavskim i baltičkim zemljama, pokazuju podaci evropske statističke agencije Eurostat.

Postotak ljudi koji žive sami bio je iznad evropskog proseka i u Nemačkoj, gde je od ukupno oko 84 miliona stanovnika svaka peta osoba (20,9 odsto), ili oko 17,3 miliona ljudi živela sama, saopštio je danas nemački Savezni zavod za statistiku (Destatis). Broj takvih osoba je u proteklih dvadeset godina znatno porastao, sa 14,2 miliona 2005. godine. Najčešće je reč o starim ljudima. U kategoriji starijih od 65 godina to je bilo više od jedne trećine (34,4 odsto), a

Povezane vesti »

Ključne reči

Svet, najnovije vesti »