Frančesko Banjaja potvrdio da odlazi iz Dukatija
Telegraf pre 12 sati | Telegraf.rs/Tanjug

Vozač Dukatija Frančesko Banjaja napustiće na kraju sezone italijanski tim u Moto GP šampionatu, saopšteno je danas na zvaničnom sajtu takmičenja.
Banjaja (29) je sa Dukatijem osvojio šampionske titule u "kraljevskoj klasi" 2022. i 2023. godine. - Kada sam stigao u Moto GP šampionat u Dukati, mislio sam da sam već ostvario nešto neopisivo, ali si me naterao da verujem još više. Osam godina, 31 pobeda, 63 podijuma, 28 pol pozicija, dve vicešampionske titule, dve titule svetskog šampiona, to je priča koju smo ispisali i samo je naša. Odrasli smo zajedno, prošli smo kroz svaku situaciju bez odustajaja, gurali












