Macut na Zlatiboru: „Čigota” mora ponovo da radi punim kapacitetom
RINA pre 11 sati

ZLATIBOR - Predsednik Vlade Srbije prof. dr Đuro Macut posetio je danas Specijalnu bolnicu „Čigota” na Zlatiboru, gde je sa rukovodstvom ustanove i predstavnicima nadležnih institucija razgovarao o aktuelnoj situaciji i unapređenju rada ove zdravstvene ustanove, saopštila je Vlada Srbije.
Macut je istakao da su pitanja funkcionisanja „Čigote” od velikog značaja, imajući u vidu važnost te ustanove za zdravlje građana zapadne Srbije, ali i cele zemlje i regiona. Kako je naveo, „Čigota” ima značajnu ulogu u oblastima endokrinologije, nuklearne medicine, kardiologije, pedijatrije, različitih vidova rehabilitacije, kao i prevencije gojaznosti i metaboličkih bolesti. Premijer je ocenio da „Čigota” predstavlja jedan od stubova zdravstva u zapadnoj Srbiji i











