Poljoprivrednici Banata: Izlazimo na ulice ako se ne poveća cena pšenice od 18 dinara

Radio sto plus pre 5 sati
Poljoprivrednici Banata: Izlazimo na ulice ako se ne poveća cena pšenice od 18 dinara

On je za agenciju Beta rekao da 18 dinara po kilogramu obračunavaju i prodavci repromaterijala kod kojih su se poljoprivrednici zadužili za setvu. “Cena pšenice je katastrofalna, 2008. kilogram je koštao 22-23 dinara kada je tona mineralnog đubriva koštala 30.000 dinara, a danas je od 75.000 do 80.000 dinara.

Dizel gorivo je 2008. koštalo 75 dinara, a danas je 220 dinara, dok je seme koštalo 45 do 55 dinara po kilogramu, a sada je 120 dinara”, kazao je Kleut. Dodao je da je, osim bagatelne cene pšenice iz novog roda, ove godine i prinos zbog suše u Banatu upola manji od prosečnog. Kleut je kazao da poljoprivrednici Banata od Ministarstva poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede ove godine još nisu dobili ni prvi povraćaj akcize za gorivo od 50 dinara po litru. “Ako

Povezane vesti »

Ključne reči

Ekonomija, najnovije vesti »