Tramp kreće u nuklearnu ofanzivu: Amerika ulaže 17,5 milijardi dolara u 10 novih reaktora zbog AI revolucije
Telegraf pre 10 sati | Telegraf Biznis

Administracija američkog predsednika Donalda Trampa saopštila je u Vašingtonu da će obezbediti 17,5 milijardi dolara zajmova za ubrzanje razvoja 10 novih velikih nuklearnih reaktora u Sjedinjenim Američkim Državama.
Američko Ministarstvo energetike navelo je da je cilj da se odgovori na nagli rast potražnje za električnom energijom, pre svega zbog sve većih potreba velikih data centara. Ministar energetike Kris Rajt rekao je da među investitorima i energetskim kompanijama vlada veliko interesovanje i da bi izgradnja mogla da počne do 2030. godine, dok bi postrojenja mogla da budu puštena u rad sredinom tridesetih godina ovog veka. – Ovo je početak. Kretaćemo se sa akterima







