Poljoprivrednici Banata: Izlazimo na ulice ako se ne poveća cena pšenice
Biznis.rs pre 2 sata | Redakcija Biznis.rs

otkupljivači nude za novi rod 18 dinara po kilogramu
Predsednik Saveza udruženja poljoprivrednika Banata Dragan Kleut je danas izjavio da otkupljivači nude za novi rod pšenice 18 dinara po kilogramu, a da je 2008. godine cena bila 22-23 dinara, i upozorio da će protestovati na ulicama ako se cena ne poveća. On je za agenciju Beta rekao da 18 dinara po kilogramu obračunavaju i prodavci repromaterijala kod kojih su se poljoprivrednici zadužili za setvu. „Cena pšenice je katastrofalna, 2008. kilogram je koštao 22-23











