"Nema pristupa našim nuklearnim objektima" Iran odbio sastanak sa direktorom IAEA - Nokaut za SAD

Večernje novosti pre 4 sati
"Nema pristupa našim nuklearnim objektima" Iran odbio sastanak sa direktorom IAEA - Nokaut za SAD

ZAMENIK ministra spoljnih poslova Irana izjavio je u sredu da tokom pregovora u Burgenštoku nije održan sastanak sa generalnim direktorom IAEA Rafaelom Grosijem uprkos njegovom zahtevu i da će pitanja pristupa oštećenim nuklearnim objektima biti rešavana tek kao deo konačnog sporazuma.

Foto: Tanjug/AP Photo Vahid Salemi Kazem Garibabadi, zamenik ministra spoljnih poslova Irana za pravne i međunarodne poslove, napisao je na društvenim mrežama da „nije održan sastanak sa Grosijem u Švajcarskoj, uprkos njegovom zahtevu“. Dodao je da takođe nema planova da se omogući pristup nuklearnim objektima koji su pogođeni tokom rata ili nuklearnim materijalima, prenosi iranska agencija Mehr. - Ova pitanja će biti ispitana i odlučena samo u okviru konačnog

Povezane vesti »

Ključne reči

Svet, najnovije vesti »