Tramp ulaže 17,5 milijardi dolara: Kreće izgradnja 10 novih nuklearnih reaktora

B92 pre 6 sati
Tramp ulaže 17,5 milijardi dolara: Kreće izgradnja 10 novih nuklearnih reaktora

Administracija Donalda Trampa je u Vašingtonu objavila da će obezbediti 17,5 milijardi dolara kredita za ubrzanje razvoja 10 novih velikih nuklearnih reaktora u SAD.

Ministarstvo energetike SAD je izjavilo da je cilj odgovoriti na nagli rast potražnje za električnom energijom, pre svega zbog velikih data centara. Ministar energetike Kris Rajt rekao je da postoji veliko interesovanje među investitorima i energetskim kompanijama, i da bi izgradnja mogla da počne do 2030. godine, dok bi postrojenja mogla da uđu u rad sredinom tridesetih godina ovog veka. Rajt je na konferenciji za novinare rekao: "Ovo je početak. Kretaćemo se sa

Povezane vesti »

Ključne reči

Ekonomija, najnovije vesti »