Maturanti IV-6 „Bore Stanković“ umesto poklona razrednoj novac donirali bolnici u Gornjoj Toponici

Južne vesti pre 2 sata  |  Nikola Đukić
Maturanti IV-6 „Bore Stanković“ umesto poklona razrednoj novac donirali bolnici u Gornjoj Toponici

Maturanti odeljenja IV-6 niške Gimnazije „Bora Stanković“ 38.000 dinara prikupljenih za poklon razrednoj starešini donirali su Specijalnoj bolnici za psihijatrijske bolesti Gornja Toponica.

Umesto tradicionalnog dara, učenici su se odlučili da sredstva usmere kao pomoć ustanovi, poručujući da se zahvalnost može iskazati i kroz podršku onima kojima je pomoć najpotrebnija. Odluka o donaciji doneta je nakon zajedničkog dogovora učenika da kraj školovanja obeleže drugačije od prethodnih generacija. Novac koji je bio namenjen za kupovinu poklona razrednoj starešini, poklonjen je bolnici. Hteli smo da uradimo nešto što ima smisla i ostaje. Zahvalnost se ne

Pročitajte još

Ključne reči

Regioni, najnovije vesti »