Biševac pokrenuo inicijativu za rešavanje krize otpada, upućen zajednički apel tri opštine
RTV Novi Pazar pre 6 sati

Gradonačelnik Novog Pazara Nihat Biševac pokrenuo je zajedničku inicijativu Novog Pazara, Tutina i Sjenice kojom je Vladi Srbije upućen hitan zahtev za uključivanje u rešavanje sve izraženijeg problema upravljanja komunalnim otpadom u ovom delu zemlje.
Tri lokalne samouprave, suočene sa nesanitarnim deponijama i rastućim troškovima odlaganja otpada, upozorile su da aktuelna situacija prevazilazi njihove kapacitete i da je neophodna brza i koordinisana reakcija države. Nakon inicijative gradonačelnika Novog Pazara Nihata Biševca da se pitanje upravljanja komunalnim otpadom podigne na viši nivo i zajednički predstavi republičkim institucijama, upućen je zajednički zahtev Vladi Republike Srbije za hitno uključivanje






