Kina "ruši" Ameriku

B92 pre 2 sata
Kina "ruši" Ameriku

"LineShine" je pobedio američki sistem "El Capitan" i po prvi put premašio dva egzaflopsa.

Kina je preuzela krunu za najbrži superkompjuter na svetu po prvi put od 2017. godine. "LineShine", iz Nacionalnog superkompjuterskog centra ove zemlje, dostigao je performanse od 2,198 egzaflopsa, pobedivši prethodnog šampiona "El Capitan" (1,089 egzaflopsa), koji se nalazi u Nacionalnoj laboratoriji Lorens Livermor u SAD. LineShine, mašina koja ranije nije bila na listi, prvi je superkompjuter koji je premašio dva egzaflopsa "održivih performansi dvostruke

Povezane vesti »

Ključne reči

Nauka & Tehnologija, najnovije vesti »