Upozorenje roditeljima u periodu visokih temperatura: Ne ostavljajte decu samu u vozilima ni na kratko

Moj Novi Sad pre 2 sata
Upozorenje roditeljima u periodu visokih temperatura: Ne ostavljajte decu samu u vozilima ni na kratko

Tokom letnjeg perioda, potrebno je podizati svest i upozoravati roditelje, kao i sve koji brinu o deci, na rizike i opasnosti od izlaganja dece suncu i visokim temperaturama, jer čak i kraći boravak u zagrejanom vozilu može imati tragične posledice.

Nažalost, tragični slučajevi stradanja dece ostavljene u vozilima i dalje se događaju. Tokom letnjih meseci veoma je važno da roditelji, staratelji i druge osobe koje brinu o deci budu oprezni i da ih ne ostavljaju bez nadzora punoletne osobe. Ostavljanje deteta bez nadzora u zatvorenom vozilu predstavlja grubo zanemarivanje i zlostavljanje deteta, a posledice mogu biti smrt deteta ili teško narušavanje zdravlja, prenosi N1. Dete se ne sme ostavljati u vozilu ni

Povezane vesti »

Vojvodina, najnovije vesti »