U Persijskom zalivu "nasukano" 11.000 mornara: Un najavljuju evakuaciju, oglasio se Rubio
Telegraf pre 2 sata | Telegraf.rs

Međunarodna pomorska organizacija Ujedinjenih nacija (IMO) priprema evakuaciju više od 11.000 mornara koji su ostali zarobljeni u Persijskom zalivu zbog američko-izraelskog rata protiv Irana.
Generalni sekretar IMO Arsenio Dominguez izjavio je da će se ova "operacija velikih razmera" sprovesti u saradnji sa Iranom, Omanom, Sjedinjenim Američkim Državama, drugim obalnim državama regiona i pomorskom industrijom. "Obezbedili smo neophodne bezbednosne garancije i temeljno proverili uslove za bezbednu plovidbu kako bismo podržali ove operacije", dodao je on. Prošle sedmice potpisan je privremeni sporazum o okončanju sukoba, ali Sjedinjene Države i Iran i







