Subotica i Švedska jačaju saradnju u oblasti privrede, obrazovanja i tehnologija
Subotica.com pre 6 sati

Ambasadorka Kraljevine Švedske u Republici Srbiji, Šarlota Samelin, boravila je danas u Subotici, gde se u Gradskoj kući sastala sa gradonačelnikom Stevanom Bakićem. Tokom sastanka razgovarano je o mogućnostima unapređenja saradnje u oblastima privrede, obrazovanja, kulture i održivog razvoja, kao i o potencijalima za realizaciju zajedničkih projekata.
Predstavljajući Suboticu, gradonačelnik Bakić upoznao je ambasadorku sa razvojnim potencijalima grada i Palića, aktuelnim infrastrukturnim projektima i aktivnostima usmerenim na unapređenje kvaliteta života građana i stvaranje povoljnog ambijenta za nove investicije. Sagovornici su ocenili da Srbija i Švedska neguju dobre bilateralne odnose zasnovane na međusobnom poštovanju i otvorenom dijalogu, te istakli značaj saradnje na lokalnom nivou. Ambasadorka Samelin






