Subotica i Švedska jačaju saradnju u oblasti privrede, obrazovanja i tehnologija

Subotica.com pre 6 sati
Subotica i Švedska jačaju saradnju u oblasti privrede, obrazovanja i tehnologija

Ambasadorka Kraljevine Švedske u Republici Srbiji, Šarlota Samelin, boravila je danas u Subotici, gde se u Gradskoj kući sastala sa gradonačelnikom Stevanom Bakićem. Tokom sastanka razgovarano je o mogućnostima unapređenja saradnje u oblastima privrede, obrazovanja, kulture i održivog razvoja, kao i o potencijalima za realizaciju zajedničkih projekata.

Predstavljajući Suboticu, gradonačelnik Bakić upoznao je ambasadorku sa razvojnim potencijalima grada i Palića, aktuelnim infrastrukturnim projektima i aktivnostima usmerenim na unapređenje kvaliteta života građana i stvaranje povoljnog ambijenta za nove investicije. Sagovornici su ocenili da Srbija i Švedska neguju dobre bilateralne odnose zasnovane na međusobnom poštovanju i otvorenom dijalogu, te istakli značaj saradnje na lokalnom nivou. Ambasadorka Samelin

Povezane vesti »

Ključne reči

Regioni, najnovije vesti »