Dačić o "zvučnom topu": Imamo LRAD uređaje, ali nisu upotrebljeni ni u jednom modu
Radio 021 pre 2 sata | 021.rs

Ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić saopštio je večeras da LRAD uređaji u Srbiji nikad nisu korišćeni, što su, kako je naveo, potvrdili i američki proizvođači LRAD-a. Dodaj 021.rs kao glavni izvor na Google-u
"LRAD ima dva moda dejstvovanja: jedan kao jači zvučnik odnosno megafon jače snage, koji može da se dalje i bolje čuje i koristi se svuda u svetu, i kod nas je zakonski to moguće, i zato je i bilo pripremljeno upozorenje koje bi se pustilo sa vozila ispred Skupštine, što sam javno i pustio svim novinarima, a drugi mod jesu zvučni efekti piskavog ili drugog tona koji mogu da utiču da se demonstranti brže raziđu", rekao je Dačić. Dodao je da "čvrtsto stoji iza stava"










