NLB opet nije uspio: Unatoč povećanoj ponudi, dioničari Addika ostaju uz RBI
SEEbiz pre 4 sati

Raiffeisen Bank International (RBI) objavila je da, zaključno s 22. lipnjem u 9:30, unatoč povećanju ponude NLB-a od 37 EUR po dionici, 50,72 posto dioničara Addika ostaje pri prihvatu izdanih dionica (što predstavlja povećanje od 0,3 posto deponiranih dionica s obzirom na zadnju obavijest).
Navedeno obuhvaća 9,890.151 dionica Addika, što uključuje i 1,878.167 dionica u vlasništvu Alta Grupe. Poslijepodne je i Alta Grupa potvrdila stav o uvrštavanju svojih 1.878.167 dionica Addiko Bank AG u dobrovoljnu javnu ponudu za preuzimanje Raiffeisen Bank International. Iako zbog poboljšane ponude NLB-a dioničari Addika sada imaju opciju promijeniti prethodno donesene odluke o odabiru, RBI je izvijestio da agent za plaćanje i namirenje nije primio takve






