Kim Džong Un ima novo ubojito oružje: Severna Koreja pustila u rad novi razarač "Čo Hjon" od 5.000 tona

Telegraf pre 4 sati  |  Telegraf.rs
Kim Džong Un ima novo ubojito oružje: Severna Koreja pustila u rad novi razarač "Čo Hjon" od 5.000 tona

Severna Koreja je pustila je danas u rad novi razarač od 5.000 tona "Čo Hjon", a lider te zemlje Kim Džong Un je izjavio da će borbene sposobnosti mornarice biti ojačane do nivoa "vrednog svakog divljenja".

Ceremonija je održana nakon što je Severna Koreja predstavila ratni brod u aprilu prošle godine u nastojanju da ojača pomorsku moć zemlje, prenosi agencija Jonhap i dodaje da je "Čo Hjon" testiran nekoliko meseci pre nego što je pušten u rad. Kim je rekao da razarač poseduje "najsavršenije, najkompleksnije operativne i borbene sposobnosti". "Borbene sposobnosti naše mornarice će da rastu i da budu vredne divljenja", rekao je on. Rekao je da je ranije mornarica bila

Pročitajte još

Ključne reči

Najnovije vesti »