Šta udišemo kada leti zatvorimo prozore zbog klime? Stručnjaci iz SHV System-a otkrivaju
Telegraf pre 1 dan | Telegraf.rs/PR

Klima hladi. Ali ne menja vazduh.
Čim termometar pređe 35 stepeni, rutina postaje ista za većinu nas — uključimo klimu, zatvorimo prozore i uverimo se da ne ulazi topao vazduh spolja. Ali dok se temperatura u prostoriji spušta na prijatnih 24 stepena, nešto drugo se tiho dešava — vazduh koji udišemo postaje sve lošiji. Ovo je ključna stvar koju mnogi ne znaju. Standardni kućni klima uređaj uzima vazduh iz prostorije, hladi ga i vraća nazad. Uvek isti vazduh, u krug. Nema svežeg vazduha spolja, nema










