Netanjahu: Nikada nisam tražio dozvolu od Trampa da napadnem Iran

RTV pre 1 sat  |  Tanjug
Netanjahu: Nikada nisam tražio dozvolu od Trampa da napadnem Iran

TEL AVIV - Premijer Izraela Benjamin Netanjahu izjavio je da nikada nije tražio dozvolu od predsednika SAD Donalda Trampa da napadne Iran prošle godine.

"Jednostavno sam ga obavestio. Rekao sam mu da idemo na Iran jer necu da sedim i da čekam naše neprijatelje koji otvoreno, iz sveg glasa, izjavljuju da žele da nas unište, a i vas (Ameriku) takođe, uzgred budi rečeno. To neću da dozvolim. I zato smo dejstvovali. Nisam tražio dozvolu", rekao je Netanjahu u govoru na konferenciji Muni Ekspo u Tel Avivu, prenosi Tajms ov Izrael. Ocenjuje se da su ovi komentari Netanjahua usmereni na potvrđivanje strateške nezavisnosti

Povezane vesti »

Ključne reči

Svet, najnovije vesti »