Banatski poljoprivrednici: Ako se ne poveća cena pšenice - slede protesti i blokade

Radio 021 pre 1 sat  |  Beta
Banatski poljoprivrednici: Ako se ne poveća cena pšenice - slede protesti i blokade

Predsednik Saveza udruženja poljoprivrednika Banata Dragan Kleut je izjavio da otkupljivači nude za novi rod pšenice 18 dinara po kilogramu, a da je 2008. godine cena bila 22-23 dinara. Dodaj 021.rs kao glavni izvor na Google-u

On je upozorio da će protestovati na ulicama ako se cena ne poveća. On je za agenciju Beta rekao da 18 dinara po kilogramu obračunavaju i prodavci repromaterijala kod kojih su se poljoprivrednici zadužili za setvu. "Cena pšenice je katastrofalna, 2008. kilogram je koštao 22-23 dinara kada je tona mineralnog đubriva koštala 30.000 dinara, a danas je od 75.000 do 80.000 dinara. Dizel gorivo je 2008. koštalo 75 dinara, a danas je 220 dinara, dok je seme koštalo 45 do

Pročitajte još

Ključne reči

Zabava, najnovije vesti »